فرماندار شهرستان قوچان
علیرضا قامتی

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۷/۱۱

جلسه بررسی مشکلات و تعیین تکلیف کارخانه آساک دوچرخ با حضور فرماندار قوچان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قوچان، با حضور حجه الاسلام دستجردی امام جمعه قوچان ، هادی شوشتری نماینده مردم قوچان در مجلس، علیرضا قامتی فرماندار شهرستان، آذری دادستان ، حسینی رئیس دادگستری و چند نفر از مسئولین جلسه ای با حضور طالعی فاز مدیر کارخانه آساک دوچرخ و معاون ایشان جهت تعیین تکلیف حقوق ها و بدهی های معوقه چندین ماهه کارگران و بدهکاران و راه اندازی مجدد این مجتمع در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه مسئولین شهرستان قوچان مشکلات و راه کارهای موجود جهت راه اندازی مجدد و پرداخت معوقات چندین ماهه کارگران را مطرح کردند و مدیر مجتمع نیز توضیحاتی ارائه کرد.
پس از این جلسه مسئولین ارشد شهرستان با همراهی مدیرعامل این کارخانه و نماینده کارگران و پس از بازگشایی موقت پلمپ کارخانه توسط نیروهای قضایی با حضور در سالن‌های مختلف تولید قطعات و دپو شده محصولات در این کارخانه بازدید و مدیر عامل نیز روندی از گذشته تاکنون فعالیت این کارخانه را برای مسئولین بیان کرد.
و در پایان این بازدید چند تعهد از سوی شهرستان مطرح و به تصویب مسئولین و تائید طالعی فاز مدیر این مجتمع صنعتی و همراهان وی قرار گرفت.
مدیر مجتمع آساک دوچرخ متعهد شد ظرف مدت یک ماه و با همان کیفیت گذشته نسبت به خروجی تولید اقدام نماید.
از طرفی متعهد گردید مدیریتی اجرایی حاصل پیشنهاد مدیر عامل و دستگاههای اجرایی به شهرستان معرفی تا پس از تأیید مسؤولان ارشد با اختیارات کامل در کارخانه مستقر تا بر فعالیتهای تولید و نیز چگونگی پرداخت ها و هزینه کردهای کارخانه مدیریت نماید.
مدیر مجتمع در گام بعدی متعهد شد با اولویت قرار دادن مطالبات معوق کارگران نسبت به تسویه این بدهی ها اقدام نماید.
همچنین طالعی فاز متعهد گردید اگر نتواند در مدت تعیین شده از سوی شهرستان به تعهدات خود عمل نموده و کارخانه را اداره و مطالبات کارگران را پرداخت نماید، با ارائه تعهدی محضری کارخانه را به قیمت کارشناسی دادگستری به افراد متقاضی واگذار کند.
ضمنا پس از بازدید، کارخانه مجدد پلمپ و مقرر گردید فقط جهت ورود کالاها، قطعات و ملزومات کارخانه و با هماهنگی دستگاه قضا اقدامات لازم انجام شود و تا تایید شهرستان مبنی بر خروجی تولید از این کارخانه هیچ قطعه و یا محصولی از کارخانه مجوز خروج نداشته باشد.

مجتمع دوچرخه‌سازی آساک قوچان در 22 مهرماه 77 با ظرفیت تولیدی 300 هزار دستگاه دوچرخه در سال به بهره‌برداری رسید که به‌عنوان بزرگ‌ترین کارخانه خاورمیانه درزمینه تولید دوچرخه به شمار می‌آمد.
 
اما طی سال‌های اخیر و به دلیل واگذاری به بخش خصوصی با مشکلات فراوانی دست‌وپنجه نرم کرد و از نیمه دوم سال 83 روند رو به نزولی را در تولید داشته است که گذر زمان وضعیت آن را بدتر کرد و آن را به سمت نیمه تعطیلی کشانده است .
لازم به ذکر است در چند سال اخیر جلسات متعددی از سوی مسئولین استانی و شهرستانی جهت راه اندازی مجدد و رفع مشکلات و معضلات این کارخانه صنعتی انجام شده است که منتج به نتیجه نگردیده است.


منبع : مهدی رحمانی مطلق/ روابط عمومی فرمانداری قوچان
تعداد بازدیدها : ۳۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان