فرماندار شهرستان قوچان
   هـادی رجـایی نیـا

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۸/۱۶

فرماندار قوچان:

یکی از اصلی ترین اندیشه حضرت زینب(س) حفظ حجاب در جامعه بود

فرماندار قوچان گفت: یکی از اصلی ترین اندیشه های حضرت زینب (س) حفظ حجاب در جامعه بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قوچان، هفتمین همایش بزرگ زینبیون شهرستان قوچان با حضور حجه الاسلام وطن خواه امام جمعه موقت ، علوی مقدم مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی، علیرضا قامتی فرماندار شهرستان ، تعدادی از مسئولین و جمعی از بانوان شهرستان  در محل سالن ورزشی معلم برگزار شد

فرماندار قوچان ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش بزرگ در قوچان با بیان این مطلب که در طول تاریخ بشریت هیچ مصیبتی را به عظمت مصیبت و سختی که به حضرت زینب (س) وارد شده است را پیدا نخواهید کرد افزود: حضرت زینب(س) با چشمان خود شهادت پدر، برخورد ناشایست با مادر و در صحنه عاشورا شهادت برادر و برادر زاده اش را با چشم خود دید و با تمام وجود لمس کرد.
وی ادامه داد : حضرت زینب (س) چگونگی برخورد با اهل بیت پیامبر و همه مصیبتها را به چشم خود می بیند اما در برابر این همه مصیبت به دلیلی این که پرچم و بیرق اسلام را بالا نگه دارد و به جوامع بشری منتقل کند، خم به ابرو نمی آورد.
علیرضا قامتی با اشاره به اهداف امام حسین(ع) در قیام عاشورا خاطر نشان کرد: خطبه های حضرت زینب(س) در آن مراسم و در برابر دشمنان نه تنها بر حاکمان ظالم وقت بلکه بر همه جوامع بشری تاثیر خود را گذاشت و پس از 1400 سال هنوز که هنوز است تاثیر آن را می توان در جامعه احساس کرد.
وی ادامه داد : بزرگترین هدف حضرت زینب (س) از تحمل همه سختی ها، ایجاد یک جریان معنوی و فکری برای تداوم پرچم و چادر و پوشش برای آیندگان و زنان جامعه بود.
فرماندار قوچان به وجود شهدای مدافع حرم جهت دفاع از حرم حضرت زینب(س) اشاره و تصریح کرد: شما مادران انقلابی نیز با تربیت صحیح فرزندان خود و اهدای آنها در راه حفاظت و پاسداری از حرمین شریفین تداوم دهنده راه حضرت زینب (س) هستید.  
وی افزود: باید با مطالعه و درک صحیح به بصریت و آگاهی کامل برسیم و مسیر واقعی خود را برای رسیدن به جریان فکری ،دینی و اندیشه اسلامی انتخاب کنیم تا مبدا ناخواسته تحت تاثیر رسانه ها و شبکه های مختلف قرار گیریم و مسیر را گم کنیم.
رئیس شورای اداری یکی از اصلی ترین اندیشه های حضرت زینب (س) را حفظ حجاب در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: باید با هوشیاری و دقت و درک صحیح و مطالعه دقیق جریان فکری در قیام عاشورا بتوانیم در برابر همه هجمه ها دشمن ایستادگی کنیم.

لازم به ذکر است هفتمین همایش بزرگ زینبیون قوچان هرساله و با هدف اشائه فرهنگ زینبی در سطح شهرستان قوچان و با همکاری جمعی از ادارات و مدیریت فرمانداری قوچان در سطح شهرستان برگزار می گردد و مراسم خطبه خوانی حضرت زینب با اجرای گروه هننری و سبک و سیاق نمایشی برگزار گردیده و برنامه های مداحی و سخنرانی نیز انجام می شود


منبع : مهدی رحمانی مطلق/ روابط عمومی فرمانداری قوچان
تعداد بازدیدها : ۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان