فرماندار شهرستان قوچان
   هـادی رجـایی نیـا

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۸/۱۸

فرماندار قوچان:

مسئولین کارگزاران نظام هستند

فرماندار قوچان گفت: مسئولین قبل از آنکه در ساختار اداری خود مسئول باشند، به عنوان مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران شناخته می شوند و کارگزاران نظام هستند.

فرماندار قوچان گفت: مسئولین قبل از آنکه در ساختار اداری خود مسئول باشند، به عنوان مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران شناخته می شوند و کارگزاران نظام هستند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قوچان ، با حضور علوی مقدم مدیر کل دفتر امورشهری استانداری خراسان رضوی، حجه الاسلام والمسلمین وطن خواه امام جمعه موقت، علیرضا قامتی فرماندار شهرستان، سید مسعود یاوری معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری ، احسان کریمی معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی جلسه شورای اداری شهرستان قوچان برگزار شد.
 
فرماندار قوچان در این جلسه به پیش بینی ها و تدبیرهای خردمندانه مقام معظم رهبری و به معرض ظهور رسیدن اتفاقات در حوزه سیاست خارجی و بین المللی اشاره و گفت: امروز آمریکا با نظام ما مشکل دارد و اگر بحث تحریم های سپاه را بازگو می کند از روی آگاهی کامل است.
وی افزود: سپاه پاسداران برگرفته از قانون اساسی ماست و جایگاه حفاظت از نظام جمهوری اسلامی را دارا است و حاکمیت و نظام ما نیز در چهارچوب همین قانون اساسی فعالیت ها، اقدامات و برنامه های خود را انجام می دهد و تحریم کردن فعالیت های اقتصادی سپاه بدین معنی است که همه نظام را تحریم و زیر سئوال برده اند.
علیرضا قامتی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر این مطلب که اگر سپاه و بسیج نبود مملکت ما هم نبود خاطر نشان کرد: امروز بسیج مردمی نه تنها در کشور عزیزمان ایران بلکه در تمام دنیا مورد توجه است اگر تفکر بسیج نباشد هرگز توفیقی بوجود نخواهد آمد.
وی به جایگاه مسئولین در نظام اشاره و افزود: شما مسئولین قبل از آنکه در ساختار اداری خود مسئول باشید، به عنوان مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران شناخته می شوید و اگر رئیس اداره ای این معنا و مفهوم را متوجه نیست، یا خود را متوجه کند و یا از مسئولیت کنار برود.
رئیس شورای اداری شهرستان ادامه داد: رئیس اداره، نباید در جایی باشد و مسائلی بر علیه نظام مطرح شود و بی توجه از کنار آن بگذرد، بلکه باید سطح آگاهی خود را به یک سطح متعادل برساند و در برابر مسائل مختلف که بر علیه نظام جمهوری اسلامی مطرح می شود آمادگی دفاع داشته باشد، زیرا مسئولین کارگزاران نظام هستند.
وی داشتن اطلاعات ، برنامه ریزی و نظارت را از اصول اولیه مدیریت خواند و تصریح کرد: همه مدیران مکلف به رعایت اصول اولیه مدیریتی هستند و بعنوان یک کارگزار نظام در هر دولتی که خدمت می کنند باید تابع سیاست های همان دولت مستقر و مورد تایید نظام باشند و سیاست های دولت را پیگیری کنند.
فرماندار قوچان اولین و اصولی ترین وظیفه مدیران را حضور در مراسمات و برنامه های عام در سطح شهرستان عنوان و خاطر نشان کرد: در خصوص جذب اعتبارات با محدودیت منابع اعتباری روبرو هستیم ولی نقش مدیریتی در جذب و به ثمر رسیدن و مدیریت چگونگی استفاده از منابع نقشی بسیار مهم و تاثیر گذار دارد.
وی با تاکید بر این مطلب که منابع جذب شده و تحویلی به دستگاهها به عنوان امانتی در اختیار مدیران قرار دارد گفت: اگر مدیران در چگونگی استفاده و هزینه کرد آن دقت نداشته باشند و بدرستی از این امانت استفاده نکنند هم در برابر خداوند و هم مردم باید پاسخگو باشند.
رئیس شورای اداری قوچان با اشاره به اعتبارات تملک و دارایی ها افزود: خوشبختانه تقریبا همه دستگاههای اجرایی شهرستان که با حوزه های اعتبارات تملک و دارایی ها در ارتباط هستند در جذب این اعتبارات موفق بوده اند اما می طلبد که پیگیری و همراهی بیشتری از سوی مدیران انجام شود.
وی افتادن به روزمرگی و نداشتن برنامه کوتاه مدت و بلند مدت را از معضلات مدیریتی دستگاهها خواند و اظهار داشت: امروز شهرستانی موفق است که بتواند اعتبارات ملی را جذب نماید، الحمدالله پروژه های ملی شهرستان قوچان نیز فعال و در حال اجرا است شاید سرعت اجرا کند باشد، ولی خوشبختانه تاکنون توقفی در آنها نداشته ایم.
علیرضا قامتی در خصوص فعالیت های حوزه اجتماعی در سطح شهرستان نیز افزود: تاکنون و طی چند سال گذشته با برنامه ریزی و همیاری و همکاری همه دستگاههای اجرایی، قضایی و فرهنگی فعالیت های اجتماعی خوبی در سطح شهرستان انجام شده است و کاهش 29.7 درصدی آمار طلاق نسبت به گذشته یکی از همین موفقیت ها بوده است.
وی به آغاز به کار و تشکیل پارلمان زنان شهرستان جهت استفاده از پتانسیل بانوان در حوزه های مختلف اشاره و ادامه داد: در حوزه جوانان همه تلاش خود را انجام داده ایم که میانگین سنی مدیریت شهرستان را نسبت به میانگین سنی استان کاهش دهیم و خوشبختانه با اعتماد به جوانان و گردش نخبگان که جزو سیاستهای دولت نیز می باشد توانسته ایم برنامه های پیشرو را به نتیجه برسانیم.
رئیس شورای تامین شهرستان قوچان با اشاره به این مطلب که دولت به دنبال ایجاد آرامش امنیتی در سطح کشور است گفت: زمانی می توانیم کارهای اقتصادی بزرگ انجام دهیم که سرمایه گذار در آرامش و امنیت قرار داشته باشد اگر غیر از این باشد هرچه تلاش کنیم به نتیجه نخواهیم رسید.
وی به پرداخت تسهیلات به بنگاههای کوچک و زود بازده در سال 96 توسط دولت اشاره و اظهار داشت: مبلغ سی هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بنگاههای کوچک و زود بازده اختصاص یافته است، که مدیران باید با توجه به ابلاغ های انجام شده توسط مجلس و دولت به دنبال استفاده و جذب کامل سهم شهرستان باشند.
فرماندار قوچان ضمن تبریک ابلاغ شهرداران قوچان و باجگیران خاطر نشان کرد: شوراها و شهرداران باید قدر این فرصت خدمتگزاری را بدانند و از منابع در اختیار به درستی استفاده کنند و مشارکت مردم را نیز همراه خود داشته باشند، زمانی به توفیق دست خواهید یافت که مردم به شما اعتماد کنند، مردم پای کار هستند و اگر خدای ناخواسته اعتماد مردم سلب شود در هیچ کاری موفق نخواهید شد.
وی شهرداری را نگین ورودی شهر و مورد توجه مسافرین و مترددین دانست و اضافه کرد: همه دستگاههای اجرایی باید شهرداری را کمک کنند و نباید نگاه دستگاهها صرفا کمک و مساعدت توسط شهرداری باشد، زیرا خدمات ارائه شده توسط شهرداری برای ایجاد آرامش و فضای محیطی سالم به عامه جامعه است.
رئیس شورای اداری قوچان بر ورود شورای اسلامی شهر در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تاکید و خاطر نشان کرد: شورای شهر نباید صرفا مختص به شهرداری باشد، بلکه باید از همه مسئولین ادارات در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در فعالیت های شهر مطالبه گری داشته باشد و مدیران دستگاهها نیز موظف به همکاری هستند، زیرا قانون این اختیارات را به شوراها داده است.

 


منبع : مهدی رحمانی مطلق/ روابط عمومی فرمانداری قوچان
تعداد بازدیدها : ۵۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان