فرماندار شهرستان قوچان
   هـادی رجـایی نیـا

    .     .     .
۱۳۹۶/۱۲/۱۴

فرماندار قوچان:

توقف تمام پروژه‌های عمرانی درون‌شهری در قوچان برای استقبال از مسافران نوروزی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قوچان، با حضور علیرضا قامتی فرماندار و رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان، احسان کریمی معاونت برنامه ریزی و عمرانی و جانشین ستاد، علی پیشیار شهردار و دبیر ستاد، سرهنگ قدمگاهی فرمانده انتظامی و با حضور جمعی از مدیران دستگاههای ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد

علیرضا قامتی در این جلسه با یادآوری این موضوع که در سه سال متوالی دبیری ستاد خدمات سفر این شهرستان بر عهده شهرداری بوده است، اظهار داشت: امسال نیز برخلاف بقیه شهرها که دبیری ستاد بر عهده میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بوده است به عده شهرداری قوچان گذاشته می‌شود.

وی یادآور شد: اطلاع‌رسانی و تهیه بولتن اقدامات باید در دستور کار دبیر ستاد خدمات سفر قرار بگیرد زیرا یکی از نقش‌های اثرگذار گزارش دهی فعالیت‌های انجام‌شده است که در این حوزه ضعف‌هایی وجود دارد پس از همان ابتدای آغاز فعالیت‌ها گزارش‌ها جمع‌آوری شود.
رئیس ستاد خدمات سفر قوچان با یادآوری این موضوع که سال گذشته در حوزه‌های امنیت، بهداشت، اقتصاد شهروندی و استقبال از زائرین اقدامات خوب و مناسبی با همدلی و همراهی صورت گرفت، بیان کرد: در حوزه تنظیم بازار قبل از خدمات سفر نمایشگاهی در سطح شهر ایجادشده که باید در زمینه کنترل قیمت و مسائل بهداشتی نظارت و مدیریت بیشتری صورت بگیرد.
قامتی با تأکید بر این مطلب که حضور فعال و چشمگیر نیروی انتظامی در فروردین سال گذشته کمترین مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را به ارمغان آورده است، گفت: تمام پروژه‌های عمرانی درون‌شهری همچون طرح جمع‌آوری فاضلاب از 20 اسفندماه به‌منظور استقبال از مسافرین نوروزی در این شهرستان متوقف می‌شود و پس از پایان سفر‌ها به حالت قبل بازمی‌گردد.
وی افزود: نظارت جدی در سطح شهر صورت بگیرد تا از ریختن نخاله‌های ساختمانی درب منازل خودداری و مصالح جمع‌آوری شود تا سهولت ترددی ایمنی را برای مسافرین فراهم کنیم.
فرماندار قوچان با اشاره به اینکه سال گذشته پاک‌سازی از مسیر ورودی به خراسان رضوی از سمت فاروج صورت گرفت، تأکید کرد: زائر وارد سرزمین علی بن موسی‌الرضا(ع) می‌شود که بخشداری مرکزی با همکاری دهیاران و اداره راه و شهرسازی نسبت به بهداشت محیط و پاک‌سازی مسیر ورودی و خروجی اقدامات لازم را انجام بدهند.
قامتی بابیان این موضوع که با توجه به برودت احتمالی هوا محل‌های اسکان و اقامت همچون مساجد و حسینیه‌ها تعبیه و پس از شناسایی ازنظر ایمنی مورد ارزیابی و بررسی قرار بگیرند، تصریح کرد: یک مصوبه به آموزش‌وپرورش ابلاغ‌شده که اماکن در اختیار آن‌ها همچون مجتمع رفاهی فرهنگیان فقط برای معلمان و فرهنگیان در ایام نوروز قابل‌استفاده است.
وی تأکید کرد: این نگاه در سطح شهرستان وجود ندارد و علیرغم احترام به این مصوبه تمام مدارس و فضاهای آموزشی همچون سال‌های قبل در اختیار مسافرین و زائرین قرار می‌گیرد و این الزام برای قوچان وجود ندارد.
رئیس شورای اداری قوچان با اشاره به این مطلب که در حوزه بهداشتی نیز باید نظارت‌های دقیق برای حفظ سلامتی و بهداشت مسافرین موردتوجه قرار بگیرد، گفت: باید لیست کشیک تعمیرکاران سیار، مراکز تعمیرگاهی مجاز و بانک‌ها به همراه ادارات تهیه و تا پایان هفته جاری به ستاد اعلام شود.
قامتی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه اصلاح هندسی میدان ورزش و یادآوری این موضوع که همه‌ساله در جنب این میدان نمایشگاه و ایستگاه استقبال از زائرین برپا می‌شد، بیان کرد: اگر شرایط جوی اجازه بدهد این پروژه تا پایان سال تکمیل خواهد شد اما نمایشگاه باید به‌گونه‌ای پیشنهاد داده شود که احتمال تکمیل نشدن این پروژه وجود دارد.

 


منبع : مهدی رحمانی مطلق/ روابط عمومی فرمانداری قوچان
تعداد بازدیدها : ۹۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان