فرماندار شهرستان قوچان
   هـادی رجـایی نیـا

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۳/۲۳

فرماندار قوچان:

یکی از مهمترین دغدغه های جامعه امروز مسائل اجتماعی است

فرماندار قوچان گفت: یکی از مهمترین دغدغه های جامعه امروز مسائل اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قوچان، با حضور علیرضا قامتی فرماندار شهرستان، خانم موسوی نژاد مشاور زنان و خانواده فرمانداری، دیانت رئیس بهزیستی و جمعی از مشاورین دستگاهها و مجموعه های شهرستان جلسه بررسی مشکلات و معضلات اجتماعی شهرستان قوچان در محل اداره بهزیستی برگزار شد

فرماندار قوچان در این جلسه با بیان این مطلب که یکی از مهمترین دغدغه های جامعه امروز مسائل اجتماعی است گفت: مدیران برای ورود به مسائل اجتماعی باید جایگاههای حقوقی خود را کنار گذاشته و به صورت یک خانواده آسیب ها را بررسی ، ارزیابی و به آنها ورود کنند.
وی به تغییر اقلیم اجتماعی جامعه اشاره و تصریح کرد: در هر جامعه ای پدیده اجتماعی عرضه و تقاضا وجود دارد، ولی اگر عدم تعادل ایجاد شود و اگر جامعه نتواند خودش را با این تغییرات اقلیم اجتماعی وفق دهد موجب به وجود آمدن آسیب خواهیم شد
علیرضا قامتی به ایجاد یک فرآیند و چرخه برای رفع آسیب اشاره و اظهار داشت: زمانی می توانیم مشکلات جامعه را حل ورنگ تعادل، آرامش و خوشی ایجاد کنیم که اعتماد را در جامعه ایجاد کرده باشیم.
وی ادامه داد: مادامی که نتوانیم برای مشکلات به یک نتیجه مشترک دست یابیم نمی توانیم برای آن نسخه مناسبی تجویز کنیم.
فرماندار قوچان یکی از راههای حل مشکلات اجتماعی را ایجاد جایگزین مناسب دانست و خاطر نشان کرد: باید برای حل مشکلات در اولین گام به فهم صحیحی از تغییر اقلیم اجتماعی رسید و در فرآیند رسیدگی با اولویت پیشگیری، شناسایی، اقدام و بازتوانی با مشکلات برخورد کرد.
وی اعتماد در جامعه را اساس رشد و توسعه هر جامعه دانست و افزود: متاسفانه در جامعه امروز مسئله دین گریزی بسیار زیاد به چشم میخورد و هر روز نیز در حال گسترش است، که هشداری است برای تمام مسئولین، که به این مقوله مهم توجه ویژه ای داشته باشند، زیرا مهمترین ریشه آسیب های جامعه، تضعیف دینی در میان خانواده هاست.
علیرضا قامتی آموزش و پرورش را بعد از خانواده یکی از مهمترین و اساسی ترین مکانها برای پرورش آموزشهای اجتماعی در جامعه خواند و خاطر نشان کرد: همه مدیران باید با تمام توان پای کار بیایند و هر دستگاهی آموزش و فرهنگ سازی را از نیروهای زیرمجموعه خود آغاز کند.
وی به ورود و فعالیتهای دشمن در مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه اشاره و افزود: کارشناسان متولی باید برای تک تک دستگاههای شهرستان برنامه ای مدون با رویکرد بومی منطقه تدوین نمایند و مانیز آمادگی داریم دستگاهها را ملزم به انجام این برنامه ها نماییم.


منبع : مهدی رحمانی مطلق/ روابط عمومی فرمانداری قوچان
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۸۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان