فرماندار شهرستان قوچان
   هـادی رجـایی نیـا

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۴/۰۳

فرماندار قوچان:

گرفتن پول از خانواده‌ها به‌هر بهانه‌ای در مدارس تخلف است

فرماندار قوچان گفت: : هر چیزی دارای تعریف مشخصی است و گرفتن پول از خانواده‌ها در مدارس هیات امنایی به هر بهانه ای خلاف است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قوچان یک صد و شصت و ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش قوچان با حضور حجت الاسلام محمدعلی دستجردی امام جمعه، علیرضا قامتی فرماندار، حسن روحانی رئیس اداره آموزش و پرورش و دیگر اعضاء در سالن جلسات آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.
دستور کار این جلسه بررسی فرایند ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی 98-97 و تعیین نرخ خدمات آموزشی و پرورشی در مدارس هیأت امنایی بود که در ابتدا موضوع بررسی تهیه لباس فرم مدارس که مصوبه جلسه قبلی این شورا بود، بررسی و سپس به دستور کار پرداخته شد.

فرماندار قوچان در این جلسه بابیان اینکه اگر قرار به دوخت 15 تا 20 هزار دست لباس فرم برای دانش آموزان این شهرستان است باید آموزش و پرورش تصمیم بگیرد چه تعداد را به افراد بی بضاعت شناخته شده زیرپوشش بهزیستی یا کمیته امداد اختصاص بدهد، تأکید کرد: مصوبات باید به گونه ای نوشته شود که عام نیز نسبت به متن آن متوجه شده و جمع بندی طوری صورت بگیرد که شبهه ای نداشته باشد.
وی با یادآوری این مطلب که لباس دوخته شده در مشهد یا کلات از نظر تعداد با لباس دوخته شده در این شهرستان برابر نیست، بنابراین، قیمت ها باید متفاوت تر ارائه شود؛ بیان کرد: بخشنامه های استانی باید بومی سازی شده و قیمت ها برای مردم هر شهرستان بنا به وضعیت و تعداد وضع شود.
رئیس شورای آموزش و پرورش قوچان همچنین با اشاره به برخی موضوعات رخ داده طی هفته های اخیر و گلایه های مردمی نسبت به اخذ رقم های متعدد در مدارس هیأت امنایی این شهرستان از باب خیر ی، گفت: هر چیزی دارای تعریف مشخصی بوده و گرفتن پول از خانواده ها به هر بهانه ای در مدارس، خلاف است.
قامتی تأکید کرد: مدارس هیأت امنایی طبق تعریف نه تنها نباید باری بر دوش خانواده ها و دولت باشد، بلکه باید با یک امنای قوی آن واحد آموزشی را تقویت کند، این چه تفکری است که از خانواده ها پول گرفته شده و باری روی دوش دولت بگذارند، دولت با این مقررات مخالف است.
وی با تأکید بر این موضوع که اگر هیأت امنایی شکل گرفته باید از منابع مختلف دیگر استفاده شود؛ بیان کرد: حتی شنیده شده ضابطه شعاعی مدارس با پول حل می شود که اگر این ضابطه شعاعی قانون مند است، ظلم به کسانی می شود که پول ندارند.
فرماندار قوچان با بیان این مطلب که اگر این مدارس توسط مردم برند شده و آموزش و پرورش آنها را برند نکرده است، بنابراین، چرا شرایط برای آن گذاشته می شود؛ افزود: به قول خودتان، امتیاز فروشی یک واقعیت برای این مدارس بوده و اگر قرار است پولی در این مدارس گرفته شود، باید منطق و الگویی نیز وجود داشته باشد.


منبع : مهدی رحمانی مطلق/ روابط عمومی فرمانداری قوچان
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان