فرماندار شهرستان قوچان
   هـادی رجـایی نیـا

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۸/۲۱

معاون استاندار:

خراسان رضوی رتبه سوم کشور در تولید فراوردهای دامی کشور را دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در مراسم معرفی مدیر کل جدید دامپزشکی استان حضور یافت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در مراسم معرفی مدیر کل جدید دامپزشکی استان حضور یافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این مراسم گفت: با اینکه این استان هشت درصد جمعیت و 6 درصد اعتبارات کشور را به خود اختصاص داده، 21 درصد اشتغال کشور طی یک سال گذشته در این استان بوده است.
وی افزود: در مدت یاد شده 184 هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد شده و نرخ بیکاری از 14.2 درصد به 10.1 درصد در آخر تابستان امسال رسیده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 10 درصد دام سبک و پنج درصد دام سنگین کشور در این استان است.
حسینی ادامه داد: تولید 833 هزار تن فرآورده دامی در خراسان رضوی باعث شده است رتبه سوم کشور در این زمینه به این استان اختصاص یابد.
وی گفت: تعداد کانون های تب برفکی دام سنگین در این استان از 123 کانون در سال 1393 به 34 کانون و تعداد کانون های تب برفکی دام سبک نیز از 58 کانون در مدت مزبور به هفت کانون کاهش یافته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: این استان با اینکه رتبه نخست کشور در تولید مرغ تخم گذار را دارد ، با تلاش مسئولان دامپزشکی عاری از بیماری آنفلوآنزای مرغی است.
حسینی اظهار کرد: پیشرفت این استان در سایه تعلق سازمانی نیروهاست لذا باید مراقب باشیم تملک سازمانی که منجر به تعارض و مانع پیشرفت است جای تعلق سازمانی را نگیرد.
رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: درآمد سالانه بخش کشاورزی این استان 150 هزار میلیارد ریال است که 15 درصد ارزش افزوده اقتصادی و 23،4 درصد اشتغال استان را شامل می شود.
مجتبی مزروعی با بیان اینکه میانگین وابستگی به کشاورزی در کشور 18،2 درصد است افزود: بطور میانگین 12 درصد ارزش اقتصادی کشور هم از بخش اقتصادی است اما در خراسان رضوی ارزش افزوده اقتصادی و وابستگی به بخش کشاورزی از میانگین کشوری آن بیشتر است.
وی اظهار کرد: 36 درصد ارزش اقتصادی استان مربوط به بخش دامپروری است بطوریکه این استان رتبه نخست تولید گوشت قرمز در کشور را دارد و 78 درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور از این استان تامین می شود.
وی گفت: با این حال با کاهش تعداد دام سبک روبرو هستیم که باید با برنامه های هماهنگ و ارتباط منسجم بخش دامپروری و صنایع وابسته و اطلاع دقیق از بنگاههای اقتصادی این روند را بهبود بخشیم.
در این مراسم که با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد، از اقدامات مجید روحانی نژاد مدیر کل سابق دامپزشکی خراسان رضوی قدردانی و احمد شریعتی به عنوان مدیر کل جدید این اداره معرفی شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۶۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان