فرماندار شهرستان قوچان
   هـادی رجـایی نیـا

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۸/۲۳

دکتر حسینی:

بزرگترین کاروان پیاده ایثارگران و خانواده شهدا با ۳۵۰۰ نفر به مشهد مقدس مشرف می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید استان و مشاور استاندار در امور ایثارگران، با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی دیدار کردند.

مدیرکل بنیاد شهید استان و مشاور استاندار در امور ایثارگران، با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی دیدار کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این دیدار گفت: به مناسبت 28 و سی ام صفر رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام علی ابن موسی الرضا (ع) بزرگترین کاروان پیاده خانواده شهدا و ایثارگران کشور با هدف زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به مشهد مقدس مشرف می‌شوند.
وی افزود:  3 هزار و 500 نفر از والدین، همسران و فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های آنان در قالب کاروان محبین الرضا و به یاد شهدای جهان اسلام با پای پیاده به شهر بهشت مشرف می‌شوند.
 معاون استاندار با بیان اینکه جامعه امروز ما نیازمند تقویت روحیه گذشت و ایثار است، اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمتر از شهادت نیست و بهترین روش برای اشاعه این فرهنگ در جامعه، گسترش آن در میان نسل نوجوان و جوان است.
 حسینی با اشاره به اینکه شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور با هدف برنامه ریزی کلان در زمینه ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در کشور تشکیل شده است، گفت: مقرر شده این شورا در استان ها نیز به ریاست استانداران تشکیل و پیگیر مصوبات، اجرا و نظارت بر برنامه های آن شود.
وی افزود: ستادها و کمیته های مرتبط با شهدا و ایثارگران می توانند در راستای هم افزایی بیشتر ذیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان قرار گیرند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه تمامی دستگاه ها باید  برموضوع ایثار و شهادت متمرکز شوند، افزود: در این حوزه نوآوری موجب ترویج بیشتر این فرهنگ می شود و موضوع ایثار و شهادت و فرهنگ سازی آن باید گفتمان غالب دستگاه های اجرایی شود.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۰۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان