فرماندار شهرستان قوچان
   هـادی رجـایی نیـا

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۸/۲۳

بازدید استاندار خراسان رضوی از عملکرد دستگاه ها در روستاهای آسیب دیده استان از سیل اخیر

استاندار خراسان رضوی با حضور در شهرستان کلات، از عملکرد دستگاه های اجرایی در روستاهای سررود، ارتکند، باغ کند، سرده و ژرف که در مرداد ماه سال جاری بر اثر سیل آسیب دیده بودند؛ بازدید کرد.

استاندار خراسان رضوی با حضور در شهرستان کلات، از عملکرد دستگاه های اجرایی در روستاهای سررود، ارتکند، باغکند، سرده و ژرف که در مرداد ماه سال جاری بر اثر سیل آسیب دیده بودند؛ بازدید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در حاشیه این بازدید ضمن تسلیت به مناسبت جان باختن تعدادی از هموطنانمان در حادثه زلزله غرب کشور و آرزوی سلامت برای مصدومان این واقعه هولناک، گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته؛ مقرر شد اقساط معوق کشاورزان و باغداران آسیب دیده از سیل و زلزله و همچنین افرادی که محصولات آن ها در اثر سرما، خسارت دیده؛ استمهال شود.
وی با اشاره به دغدغه های دامداران در روستاهای سیل زده و مورد بازدید، افزود: به منظور جلوگیری از بروز مشکلات برای دام ها، جو مورد نیاز برای 6 ماه آنان  تامین خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی در خصوص برخی از کشاورزان که علی رغم هشدارهای جهاد کشاورزی در بستر و حریم رودخانه اقدام به کشت محصولی کرده اند که با توجه به شرایط آبی استان ممنوع بوده نیز اظهار داشت: علی رغم این که این موضوع، دستگاه های اجرایی را در ارائه خدمت به آنان با محدودیت مواجه کرده است؛ اما در خصوص ارائه تسهیلات ارزان قیمت و تامین نهاده های کشاورزی به این افراد، مساعدت های لازم صورت می گیرد.
رشیدیان با اشاره به ابلاغ هزار و 800  میلیارد تومان اعتبار به استان برای موضوع رونق اشتغال، گفت: مقرر شد سهم قابل توجهی از این اعتبارات به بانک های تخصصی مانند کشاورزی اختصاص یابد.
وی با بیان این که 35 درصد گستره  استان سابقه سیل خیزی و سیل گیری دارد؛ افزود: در اثر سیلی که 20 مرداد در شهرستان های فریمان، درگز، نیشابور، کلات، سرخس و مشهد رخ داد 58 روستا خسارت دید.
استاندار خراسان رضوی گفت: همه دستگاه های اجرایی بسیج، سپاه پاسداران، فرمانداری ها، بنیاد مسکن و بقیه سازمان ها، همکاری خوبی داشتند.
گفتنی است؛ استاندار خراسان رضوی در جریان بازدید از روستای باغکند ابتدا بر مزار شهدا حاضر و به مقام شامخ آنان ادای احترام و سپس از مدرسه و خانه بهداشت آن بازدید کرد و همچنین در روستاهای ژرف و برده با حضور در مدرسه ای با دانش آموزان و معلمان این مجموعه های آموزشی به گفتگو پرداخت.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان