سرپرست فرمانداری قوچان
   عباس رضازاده مقدم

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۸/۲۵

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبر داد؛

برخورد با هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی/نظارت‌ها بیشتر می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از افزایش نظارت‌ها بر بازار خبر داد و گفت: میزان فعلی ذخایر نهاده های دامی خراسان رضوی در بخش دولتی ۱۵۰ هزار تن است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در حاشیه بازدید اعضای ستاد تنظیم بازار استان از مراکز عرضه کالاهای اساسی واقع در خیابان مصلی مشهد، اظهار کرد: ذخایر نهاده‌های دامی استان که جزء محصولات اساسی مورد نیاز برای تامین مواد پروتئینی، گوشت و مرغ است، در شرایط خوبی قرار دارد.
وی با بیان اینکه میزان ذخایر نهاده های دامی خراسان رضوی در بخش دولتی 150 هزار تن است، افزود: بحث تامین کالای اساسی در بازار برای ما اهمیت بالایی دارد و خوشبختانه در بخش خصوصی هم ذخایر خوبی وجود دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه قیمت مصوب کالاها مشخص است و هیچ افزایش قیمتی صورت نخواهد گرفت، خاطرنشان کرد: ذخایر خوبی در بخش اقلامی نظیر شکر، برنج پاکستانی و هندی موجود است و در قیمت های متفاوت این کالاها عرضه می شود، ضمن اینکه از امروز طی تفاهم نامه ای با اداره کل تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، بنا شد تا عرضه برنج پاکستانی با کیفیت مناسبت و قیمت مصوب شروع شود.
رسولیان با بیان اینکه متوسط قیمت کالاهای اساسی استان نسبت به متوسط کشوری پایین تر است، تصریح کرد: از امروز کارگروهی با همراهی سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اتحادیه ها با محوریت اصناف تشکیل شده تا نظارت و بازرسی از بازار انجام گیرد و در قیمت های کالاهای اساسی هیچ تغییری صورت نگیرد.
وی با اشاره به اینکه حمل و نقل کالاهای اساسی استان از طریق کامیون با مصرف سوخت گازوئیل است، تاکید کرد: این فرآورده سوختی تغییر قیمتی نداشته است، بنابراین افزایش قیمت در حوزه کالاهای اساسی معنا ندارد و حتما دستگاه های نظارتی کنترل جدی خواهند داشت و برخورد لازم با متخلفان صورت می گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه هیچ نگرانی برای تامین اقلام مورد نیاز مردم وجود ندارد، افزود: همه اصناف همراهی لازم را دارند و به کار خود ادامه می دهند، در حال حاضر با انباشتی از فراوانی کالا در بازار مواجه هستیم.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در ادامه این بازدید اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی، سازمان تعزیرات حکومتی بر اساس سیاست های راهبرد سازمانی که ابلاغ شده، نظارت های بیشتری در دستور کار قرار داده است.
حمیدرضا کریم افزود: در بحث عرضه ارزاق عمومی هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه ممکن است برخی از افراد سودجو سوءاستفاده هایی انجام دهند، تصریح کرد: سیاست ما به گونه ای بوده که اگر متوجه سواستفاده افراد شویم قطعا برخورد قانونی خود را به مانند همیشه به شکل قاطع اعمال خواهیم کرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با بیان اینکه قیمت های مصوب کالا از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شده است، تاکید کرد: توصیه می‌کنیم کسبه مومن و متعهد با شرایط قبلی همچنان به کار خود ادامه دهند.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی نظارت ها تشدید خواهد شد، گفت: در قالب گشت های سیار، قاضی شعبه با خودروهای سازمان تعزیرات با همکاری بازرسین صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف هر روز در سطح شهر مشهد ضمن رسیدگی به شکایت های مردمی اقدام به بازرسی و نظارت خواهند کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۹۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

بازدید امروز ۳۹۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۷۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۵۶۵۱۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۳ نفر
آماربازدیدکنندگان