سرپرست فرمانداری قوچان
   عباس رضازاده مقدم

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۴/۰۷

امام جمعه شهرستان کاشمر در جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی:

تحول کم نظیری در وضعیت اقتصادی استان به وجود آمده است

امام جمعه شهرستان کاشمر با تأکید بر تحول چشمگیر به وجود آمده در وضعیت اقتصادی استان گفت: استاندار این تحول کم نظیر را ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با محوریت شهرستان کاشمر که امروز در سالن شهید باهنر استانداری برگزار شد، مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی نیز در این جلسه به آموزه‌های دین در خصوص توازن بین درون و برون انسان‌ها اشاره کرد و گفت: دعای انحصاری مدیران و مسئولان باید از خداوند این باشد که مقام من را بالا نبر مگر به همان اندازه در درون من را پایین بیاوری. 
حجت الاسلام محمد حسین ایزدی با بیان این که وقتی انسان از درون به خود نگاه می‌کند، همنوایی بیشتری با مستمندان و مستضعفان خواهد داشت، تصریح کرد: همدردی با تلاش جهادی و کوشش در راستای ایجاد اشتغال صورت خواهد گرفت و در این زمینه باید ابتکار استاندار و وحدت موجود در استان را قدر بدانیم.
دبیر نهاد مردمی ‌اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی نیز به حضور ۶ معین اقتصادی در شهرستان کاشمر اشاره کرد و گفت: ۲۶۸ فعالیت اقتصادی با ۳۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، در شهرستان کاشمر پیش‌بینی شده است.
علی‌اکبر لبافی بر تایید ۱۷۱ فعالیت از سوی ۳ معین در سامانه ثبت فعالیت‌ معین‌‌های اقتصادی تأکید کرد و افزود: پیش بینی می‌شود با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۱۹ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گیرد و ۷۳۳ اشتغال ایجاد شود. 
وی به بهره‌برداری از ۱۰ فعالیت و ایجاد ۲۴۰ فرصت شغلی در شهرستان نیز پرداخت و تصریح کرد: شهرستان کاشمر از وضعیت متوسط رو به بالا برخوردار است و به نظر می‌رسد در سال جاری ۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از سوی معین‌های اقتصادی صورت خواهد گرفت.
فرماندار شهرستان کاشمر هم در بخش دیگری از این جلسه به رویکرد اشتغالزایی و فضای کسب و کار و تولید در شهرستان پرداخت و گفت: تاکنون ۲۲ تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۶۵ میلیارد و ایجاد اشتغال برای ۹۱۰ نفر  با واحدهای تولیدی به امضا رسیده است.
مسلم ساقی از ۹ طرحی که به کمیته اعتبار استان ارائه شده است سخن گفت و افزود: از این تعداد ۶ طرح تأیید شده است و ۱۱۴ میلیارد تومان اعتبار به این امر اختصاص پیدا خواهد کرد.
وی از شناسایی ۳ بنگاه مستعد برای فعالیت معین‌های اقتصادی گفت و یادآور شد: در همه ادارات یک نفر تام الاختیار مشخص شده است تا با همه معین‌ها در ارتباط باشد. 
فرماندار شهرستان کاشمر از ایجاد کارگروه اقتصاد مقاومتی در شورای فرهنگ عمومی نیز ابراز خرسندی و تصریح کرد:‌ همایش جهانی روز ملی پنبه با همکاری شرکت فولاد ترشیز و اولین همایش ملی کشت و توسعه گیاهان دارویی با مشارکت شرکت گیاهان دارویی پرند از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در شهرستان است. 
امام جمعه کاشمر نیز ضمن تبریک هفته کرامت و هفته قوه قضاییه ضمن پرتلاش، فهم و جهادگر خواندن استاندار برای مهیا کردن این فرصت، از تحول چشمگیر وضعیت اقتصادی در استان گفت و تأکید کرد: شخصیتی مثل مهندس رزم‌حسینی این تحول کم نظیر را در حوزه اقتصادی استان و ترشیز بزرگ ایجاد کرده است و خوشحال هستیم که فردی با روحیه عظیم و انقلابی مدیریت استان را بر عهده دارد.
حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی تنها راه مقابله با تهدیدات و مقاومت در برابر تحریم‌ها را افزایش تولیدات داخلی عنوان کرد و افزود: هدف ما باید حمایت از بخش خصوصی باشد.
وی به نامگذاری سال جاری با عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری نیز اشاره و تأکید کرد: از سرمایه‌گذارانی که مایملک خود را کف دست گرفته‌‌اند و فعالیت اقتصادی می‌کنند، باید پشتیبانی لازم به عمل آید. 
نماینده کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی نیز از موانع مختلف در مسیر توسعه اقتصادی گفت و یادآور شد: زمانی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی موفق خواهد شد که اعتبارات بین مناطق مختلف به درستی تقسیم شود.
حجت الاسلام جواد نیک‌بین از تخصیص ۶۰ تا ۷۰ درصد اعتبارات به تهران انتقاد کرد و افزود: تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد از اعتبارات به شهرستان‌ها تعلق می‌گیرد و به همین دلیل اغلب معین‌های اقتصادی خواهان تأسیس دفتر در شهر تهران هستند. 
وی با ابراز خرسندی از فعالیت‌های صورت گرفته از سوی استاندار گفت: امیدواریم استاندار محترم اعتبارات استان را تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش دهند.
دادستان عمومی و انقلاب کاشمر نیز به کثرت پرونده‌های اقتصادی در دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: اولویت اول ما توجه به مسائل اقتصادی، معیشتی و حوزه تولید و کار است. 
غلامرضا طالعی یکی از راهکارهای اقتصاد مقاومتی را تکیه بر توانمندسازی و تولید داخلی عنوان کرد و افزود: طرح بسیار خوب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با حمایت مقامات ارشد استانی از جمله مدیرکل دادگستری اقدامی در همین راستاست و ما نیز  تمام تلاش خود را برای اجرای آن به کار خواهیم گرفت. 
وی به بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان در دو سال گذشته اشاره و تصریح کرد: مشکلات فراوانی به ویژه در حوزه بانکی وجود دارد و باید تلاش شود هر چه سریع‌تر موانع موجود رفع شود.
در بخشی از این جلسه نیز ۲ تن از معین‌های اقتصادی شهرستان مشکلات و موانع پیش روی خود را عنوان کردند.
نماینده شرکت کشت و صنعت پیشروصالح کاشمر از تخصیص بخش قابل توجهی از تسهیلات به تهران انتقاد کرد و گفت: بانک‌های شهرستان تا مبلغ محدودی می‌توانند وام دهند و سرمایه‌گذار برای مبالغ بیشتر باید به مرکز استان مراجعه کند.
نماینده شرکت گیاهان دارویی پرند نیز از موانع اخذ تسهیلات بانکی گفت و یادآور شد: باید بازنگری اساسی در حوزه بانکی صورت بگیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

بازدید امروز ۵۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۴۹۱۴۰ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۳ نفر
آماربازدیدکنندگان