فرماندار شهرستان قوچان
امین رضا مرآتی
فرماندار شهرستان قوچان

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۱/۲۴

معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد:

اعلام دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی از اعلام دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی بر اساس ابلاغ مشترک سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، کوکب موسوی اظهار کرد: در اجرای تبصره (3) ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه، موافقت شورای حقوق و دستمزد و به منظور ترمیم حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین (مشخص) موضوع تبصره ذیل ماده (32) قانون مدیریت خدمات کشوری و بند (ب) ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه کشور، دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین با کارمندان پیمانی اعلام شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی افزود: بر این اساس، کارمندان قراردادی کارمعین شاغل در دستگاه‌های اجرایی ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی ایران شامل همسان‌سازی مذکور خواهند شد.
وی بیان کرد: استناد به این بخشنامه، حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کارمعین، بر اساس مقررات مورد عمل در خصوص کارمندان پیمانی، معادل (100) درصد حقوق و مزایای این گروه از کارمندان تعیین شده است.
موسوی تصریح کرد: در بخشنامه‌های قبلی این نسبت، معادل هشتاد درصد (80%) بوده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی با اشاره به لازم الاجرا بودن این دستورالعمل از تاریخ 1400/1/1 خاطرنشان کرد: برخورداری از مرخصی استحقاقی، استعلاجی، بدون حقوق، اعمال مدرک تحصیلی، و سایر مزایای مترتبه بر اساس مقررات مورد عمل در خصوص کارمندان پیمانی خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: حال که مجوزی برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی وجود ندارد، این راهکار مناسبی است که مطالبه کارکنان قراردادی را پاسخ دهد. گرچه امید می‌رود برای کارکنان قراداد کارگری نیز چاره‌اندیشی مناسب صورت گیرد و آنها نیز متناسب با سایر کارکنان، از افزایشات لازم برخوردار گردند.
گفتنی است؛ اصل بخشنامه مذکور به شماره 2608 مورخ 1400/1/23 و نیز نمونه فرم قرارداد کارمعین (مشخص) در قسمت "بخشنامه‌ها و مصوبات"پرتال این معاونت قرار داده شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
آماربازدیدکنندگان